آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

۲سالن زندان و ۳۰هزار یورو جریمه، غرامت خوراندن خمیردندان به کارتن‌خواب

۲سالن زندان و ۳۰هزار یورو جریمه، غرامت خوراندن خمیردندان به کارتن‌خواب

 

چهره معروف یوتیوب، به دلیل خوراندن خمیردندان به یک کارتن‌خواب اسپانیایی و انتشار فیلم آن به دو سال زندان محکوم شد.

کانگوا رِن (Kanghua Ren)، پسر بیست ساله اهل بارسلونا که اصالتی چینی دارد و نزد دنبال‌کنندگان میلیونی خود در سایت یوتیوب به نام ReSet معروف است، ژانویه سال ۲۰۱۷، در اقدامی که احتمالاً از دید خودش هنرمندانه به نظر می‌رسید، فیلمی در یوتیوب منتشر کرد که او را در حال ریختن خمیردندان بین بیسکوییت‌های کرم‌دار نشان می‌داد. او پس از این کار بیسکوییت‌ها را دوباره در بسته خود قرار داد و  پنج عدد از آن‌ها را به یک کارتن‌خواب خوراند.

ری‌سِت بعد از این کار، در زیرنویس ویدئویی که منتشر کرده بود، نوشت: «شاید کمی زیاده‌روی کرده باشم، اما بهتر است به جنبه مثبت آن نگاه کنید. این کار من باعث می‌شود دندان‌های این کارتن‌خواب تمیز شوند. چون فکر نمی‌کنم از زمانی که به فقر و بدبختی افتاده است، آن‌ها را تمیز کرده باشد.»

این ویدیو بازخورد بسیاری داشت و هزاران بار در یوتیوب تماشا شد و این فعال فضای مجازی، بیش از دو هزار یورو از محل تبلیغاتی که به آن لینک شده بودند درآمد حاصل کرد. اما آن روی داستان چه بود؟

ری‌سِت فردای آن روز و پس از آن که ویدیوی او در یوتیوب بازدیدکنندگان زیادی پیدا کرد، دوباره سری به قربانی‌اش زد و در فیلم دیگری از او پرسید بیسکوئیت‌ها چه مزه‌ای بوده‌اند؟ و جرج پاسخ داد: «مردم درباره این شوخی‌ها که با کارتن‌خواب‌ها می‌شود، زیادی مغلطه می‌کنند و این در حالی است که اگر چنین شوخی با یک انسان معمولی بشود، چیزی درباره آن نمی‌گویند.»

البته این بار آخر نبود که این پسر جوان به جرج سر می‌زد. او که می‌دید کاری که انجام داده، جار و جنجال و مخالفت زیادی ایجاد کرده و اوضاع رو به وخامت است، یک بار دیگر با دوستش نزد این کارتن‌خواب رفت و این بار بود که یک شاهد عینی او را شناخت و به پلیس تلفن زد.

کارتن‌خواب بخت‌برگشته پنجاه و دو ساله که نام او جرج اعلام شده و اهل رومانی است، به مقامات قضایی گفته       است که پنج دقیقه بعد از خوردن آن بیسکوئیت‌ها حالش خراب شده و بالا آورده است. او گفته است نمی‌دانسته چه بلایی سرش آمده و نگران بوده که کارش تمام شود و بمیرد.

ری‌ست برای فیصله دادن این قضیه، ویدیوی خود را از یوتیوب پاک کرد و به جرج سیصد یورو حق‌السکوت پیشنهاد داد، اما دادگاه به دلیل زیر پا گذاشتن اخلاق، او را به پرداخت سی هزار یورو به کارتن‌خواب قربانی و همچنین دو سال زندان محکوم کرد.

البته دادگاه اعلام کرده است این نخستین اقدام غیراخلاقی ری‌سِت نیست و پیش از این، ساندویچ‌هایی که با مدفوع گربه خود درست کرده بود را به کودکان و بزرگسالان خورانده است.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
48
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

هجده − ده =