آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

ارتباط میان مجلس و نظام‌پزشکی از بین رفته است

ارتباط میان مجلس و نظام‌پزشکی از بین رفته است

 

تاکید بر ضرورت احیای دوباره معاونت پارلمانی سازمان نظام پزشکی

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی گفت: طی یکسال و نیم اخیر که سازمان نظام پزشکی فاقد معاونت پارلمانی بوده، بدنه شورای عالی با مجلس هیچ ارتباطی نداشته است.

دکتر بهنام عباسیان، عضو دندان‌پزشک شورای عالی نظام پزشکی، با اشاره به این که با احیای معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان می‌توانیم به اهداف و زیرساخت‌های مورد نظر در جامعه پزشکی دست پیدا کنیم، گفت: طی یکسال و نیم اخیر که معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان نظام پزشکی منحل شد کسی پیگیر امور حقوقی جامعه پزشکی نبود و عملا ارتباط بدنه شورای عالی با مجلس شورای اسلامی از بین رفت.

وی افزود: با توجه به هجمه‌هایی که علیه جامعه پزشکی وجود دارد و سایر مشکلات عدیده‌ای که پزشکان با آن دست به گریبان هستند باید از ظرفیت مجلس شورای اسلامی برای بیان دیدگاه‌ها و انتقال نقطه نظرات جامعه پزشکی استفاده کنیم تا مسائل مرتبط با جامعه پزشکی از اهمیت و توجه لازم برخوردار شود.

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی نسبت به تلطیف بسیاری از قوانین که در مجلس مصوب شد اقدامات لازم را انجام داد، تصریح کرد : بهتر است قبل از تصویب قانونی که مرتبط با جامعه پزشکی و نظام سلامت است، سازمان نظام پزشکی به عنوان خانه صنفی پزشکان در جریان آن قرار گیرد و این امر با احیای دوباره معاونت پارلمانی و حقوقی سازمان نظام پزشکی میسر است.

دکتر عباسیان با بیان این که در برهه‌ای از زمان قرار داریم که کارها با خواهش و تمنا به پیش نمی‌رود ادامه داد: باید در چارچوب موازین قانونی و با استفاده از توانمندی‌های موجود در جامعه پزشکی و ارتباط با بدنه دولت نسبت به رفع مشکلات نظام سلامت گام برداریم.

عضو شورای عالی نظام پزشکی به مشکلات معیشتی پزشکان اشاره کرد و گفت: دولت تورم را معادل ۲۰ درصد اعلام کرده و این در حالی است که تعرفه‌های خدمات پزشکی طی دو سال اخیر ۵ درصد هم افزایش نداشته است و نباید نقصان‌های مالی از جیب پزشکان پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: جامعه پزشکی نیز همانند سایر مردم مشکلات معیشتی خود را دارد اما همواره در کنار مردم بوده و حتی همان افزایش ناچیز تعرفه‌ها را از مردم دریافت نمی‌کنند چون می‌دانند که توان مالی مردم پایین است اما باید دولت فکری به حال این وضعیت کند.

وی تاکید کرد: با تشکیل معاونت پارلمانی و حقوقی در سازمان نظام پزشکی می‌توان مشکلات را به گوش دولتمردان رساند و این امر نهایتا به نفع مردم نیز خواهد بود.

 

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
76
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

چهارده + 14 =