آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

دندان‌هایی با رنگ و لعاب!

 

همه چیز درباره تتوی دندان

شاید دیدن این تصویر برای شما عجیب به نظر برسد، اما افرادی هستند که گمان می‌کنند با این نقش و نگارها بر روی دندان‌هایشان زیباتر هستند و برای این کار هزینه‌ قابل توجهی می‌پردازند. این طرح‌هایی که بر روی این دندان‌ها می‌بینید، تاتوی دندان لقب گرفته‌اند و امروزه، در آمریکا طرفداران زیادی پیدا کرده‌اند.
تیم میلر یکی از کسانی که این کار را انجام داده است، گوید: «امروزه دیگر هر کسی بر روی بدنش یک تاتو دارد، پس تاتو روی پوست دیگر چیز خاص و جدیدی نیست. شما می‌توانید روی پیشانی‌، بازو و حتی روی صورتتان را تاتو کنید، اما من با خودم فکر کردم که تاتو روی دندان، یک کار متفاوت است. البته باید بگویم تاتوی دندان چیز جدیدی نیست، اما در حال عمومیت پیدا کردن است و در حال حاضر مردم زیادی مشتاق هستند دندان‌هایشان را تاتو کنند.»

تاریخچه تاتوی دندان
برای اولین بار، سال ۱۹۹۶ یک لابراتوار آمریکایی که در حومه شهر قرار داشت، به خواسته یک بیمار، بر روی دندان او نقش یک کشتی جنگی را طراحی کرد. از آن به بعد، این لابراتوار درخواست‌های زیادی برای تاتوی دندان داشت که همه آن‌ها را هم می‌پذیرفت.
از سال ۲۰۱۶، تقریباً تمام لابراتوارهای دندانی در ایالات متحده آمریکا، خدمات تاتوی دندان را انجام می‌دهند و تکنسین‌ها هم مشتاق هستند که هر نوع درخواستی که قابل تصور است را عملی کنند. هزینه متوسط تاتوی یک دندان، دویست دلار است که سخت‌تر بودن طرح مورد نظر مشتری و چندگانه بودن رنگ‌ها، قدری به این قیمت می‌افزاید.

دندان‌هایی با رنگ و لعاب!

دندان‌هایی با رنگ و لعاب!

چه کسانی می‌توانند دندان‌های خود را تاتو کنند؟
شما می‌توانید دندان‌هایی را تاتو کنید که روکش داشته باشند و از آنجا که روکش برای پوشش دادن دندان‌‌های آسیب‌دیده به کار می‌رود، طبیعتاً هر کسی نمی‌تواند این کار را انجام بدهد. در واقع، تاتو همان روکش دندان است که قدری کار هنری بر روی آن انجام شده است، چرا که نمی‌توان این کار را بر روی خود دندان انجام داد. جالب است بدانید نقشی که بر روی روکش دندان شما می‌زنند، باید داخل کوره، در دمای دویست و دوازده درجه بپزد.

فرایند تاتوی دندان چگونه است؟
اگر مایل هستید بر روی روکش دندان خود تاتو داشته باشید، دندان‌پزشک شما به یک طرح اولیه دیجیتال یا پرینت گرفته شده به همراه شرح توضیحات شما از آنچه مد نظرتان است، نیاز دارد تا بتواند آن را به لابراتوار بفرستد. برای یافتن این طرح، شما باید همانگونه که برای انجام دادن تاتو روی پوست خود طرح انتخاب می‌کنید، طرح تاتوی دندانتان را هم از میان تعدادی مدل بیابید. قدم بعدی این است که باید محل دلخواه آن را مشخص کنید. پس از اینکه دندان‌پزشک شما، درخواستتان را به لابراتوار می‌‌فرستد، دو هفته زمان می‌برد تا روکش دندانتان آماده شود و طبیعتاً گذاشتن این روکش هم هیچ فرقی با روکش‌های دیگر ندارد. با این حساب، برخلاف آنچه به نظر می‌آید، تاتوی دندان از تاتو بر روی پوست درد بسیار کمتری دارد!

پاک کردن تاتوی دندان چگونه است؟
تاتوی دندان با خوردن و آشامیدن پاک نمی‌شود، اما اگر بخواهید، می‌توانید از دندان‌پزشکتان درخواست کنید آن را پاک کند و او هم می‌تواند این کار را با یک برس و در عرض چند دقیقه، بدون آسیب رساندن به روکش دندانتان انجام دهد.

دندان‌هایی با رنگ و لعاب!

دندان‌هایی با رنگ و لعاب!

منبع:دندانه

 

Views All Time
Views All Time
102
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

چهارده − پنج =