آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

افزایش فعالیت مستقل دنتال‌هایجنیست‌ها در کانادا

افزایش فعالیت مستقل دنتال‌هایجنیست‌ها در کانادا

 

تعداد مطب‌های مستقل دنتال هایجنیست‌ها در کانادا طی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ دو برابر شده است

قانون اعطاء اجازه کار مستقل به دنتال هایجنیست‌ها در برخی از استان‌های کانادا، سبب تأسیس روزافزون مطب توسط شده است. نشریه گلوبال اند میل اواخر ژوئن ۲۰۱۹ در گزارشی به نقل از انجمن دنتال هایجنیست‌های کانادا اعلام کرده است حدود ۱۱۰۰ نفر از اعضاء این انجمن در این کشور مطب مستقل دارند و بدون حضور دندان‌پزشک کار می‌کنند. در ده سال گذشته تعداد دنتال هایجنیست‌هایی که به این شکل مستقل فعالیت می‌کنند به شدت افزایش یافته، به طوری که بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ این تعداد دو برابر شده است. بسیاری از دنتال هایجنیست‌ها معتقدند نسبت به زمانی که با دندان‌پزشک کار می‌کردند، ساعات کمتری مجبور به کار کردن هستند و درآمد بیشتری عایدشان می‌شود.

استان آلبرتا یکی از اولین استان‌های کانادا است که ۱۲ سال پیش قانون فعالیت مستقل دنتال هایجنیست‌ها را صادر کرده و استان‌های نوا اسکوشیا، انتاریو، نیو برانزویک و نیوفاندلند هم قانون‌های مشابهی دارند؛ با این وجود در برخی استان های کانادا هنوز محدودیت‌هایی برای کار مستقل دنتال هایجنیست‌ها وجود دارد؛ برای مثال پیش شرط تاسیس مطب مستقل دنتال هایجنیست‌ها در استان منیتوبا، انجام ۳ هزار ساعت یا حدود یک سال و نیم فعالیت دنتال هایجنیست‌ها کنار یک دندان‌پزشک است.

درآمد بیشتر با تعرفه کمتر
در کانادا دنتال هایجنیست‌ها به طور کلی اجازه دارند معاینات ساده، برداشتن پلاک‌های دندانی، تصویربرداری با اشعه X، فلورایدتراپی و کار با ابزارهایی مانند گاردهای دندان را انجام دهند. در حالی که خدماتی مانند معاینات پیچیده یا پر کردن دندان هنوز هم مختص دندان‌پزشکان است. البته قوانین فعالیت دنتال‌هایجنیست‌ها در استان‌های مختلف متفاوت‌هایی با هم دارد.

بیشتر دنتال هایجنیست‌هایی که در کانادا مطب شخصی دارند زن هستند و تنها ۲/۵درصد آن‌ها را مردان تشکیل می‌دهند. برخی از دنتال هایجنیست‌ها در مطب‌های سیار کار می‌کنند. آنها با پایین آوردن هزینه‌های مطب، ارائه تعرفه‌های کمتر و بیماران بیشتر، درآمد بیشتری هم کسب می‌کنند. البته هنوز مطب‌های ثابت در بین دنتال هایجنیست‌های کانادا عمومیت بیشتری دارد و تنها ۳۰ درصد آن‌ها در مطب سیار مستقر شده‌اند.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
75
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

13 − 4 =