آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

طبقه‌بندی دندانپزشکان

طبقه‌بندی دندانپزشکان

 

نوشته‌ای از اینستاگرام @negarsrmi

به نظر من دندانپزشک‌ها شبیه‌ترین قشر به بازیگرها هستند:

١- چهره‌های ماندگار دندانپزشکی، میهمانان افتخاری کنگره‌ها و سخنرانان مراسم افتتاحیه و اختتامیه، توصیه کنندگان به اخلاق حرفه‌ای و وجدان کاری، خدمت به خلق و کسب رضایت حق تعالی (!) قابل احترام باسواد اصیل و قابل تقدیر و بزرگداشت

٢- سلبریتی‌های پر زرق و برق و پر سر و صدای فعال در فضای مجازی و حقیقی، عمدتا دیدگاه مردم نسبت به صنف دندانپزشک تحت تاثیر این گروهه، استوری گذارندگان از خانه به مطب و برعکس با آهنگ های جدید، سلفی با سانروف (!) عکس گذاشتن از تمام وعده‌های غذایی، تولد این دسته از تولد سایرین بسیار مهم‌تره و هفت شبانه روز طول می‌کشه. این دسته همون کسانی هستند که توی مطب و کلینیک و خونه و بین راه و آسانسور و رستوران و کافی شاپ و غیره براشون تولد گرفته می‌شه و همه هم سورپرایزی، همون دسته‌ای که تموم استوری‌های تبریک و دایرکت‌ها و کامنت‌های تبریک رو استوری می‌کنند! زندگی‌های فوق لاکچری، دورهمی‌های هفتگی و چه بسا یک روز درمیانی (!) ترکیه و دبی آخر هفته‌ها به عنوان پیک‌نیک!
صاحب اکیپ‌های نفوذ ناپذیر که همیشه و همه جا با هم هستند! و تنها شرط ورود به گروهشون اینه که با یکیشون ازدواج کنی که متاسفانه قصد ازدواج هم ندارن و اگه داشته باشن تو خودشون وصلت می‌کنن! اینا همون کسانی هستند که بقیه دندانپزشک‌ها بدون هیچ دلیلی دوست دارند باهاشون عکس بگیرند!

٣- مافیای قدرت صاحبان کلینیک‌های بی‌شمار. این‌ها معمولا جاهای خالی رو با زدن کلینیک پر می‌کنند! علاوه بر اینکه وقتی مریض وارد حوزه استحفاظی اینها میشه دیگه خارج نمیشه؛ حتی اگر مریض آپاندیسیت بگیره بازم اینا تو گروهشون جراح دارن که مریضو بهش ارجاع بدن و شاید باورتون نشه حتی برای مرحله آخر نعش‌کش هم دارند! توی مجلس و وزارتخونه و معاونت درمان، نظام پزشکی، صدا و سیما و… آشنا دارند. هیچ‌وقت دغدغه‌های شغلی سایر دندانپزشک‌ها رو تجربه رو نمی‌کنند ولی در انتخابات و به عنوان نماینده صنفی حضور پررنگ دارند!
رفاقت دیرینه‌ای با تجهیزاتی‌ها دارند و هیچ‌وقت نگران گیر نیوردن کارپول نیستند!
سمت‌های اصلی کنگره‌ها متعلق به ایناست و چرخشی تغییر می‌کنه و جایگاه وی‌آی‌پی میشینن و وی‌آی‌پی پذیرایی میشن!

۴- جوانک‌های جویای نام و نشان و سفارش شده‌ها
اول با کادر اجرایی شروع می‌کنند اما در نهایت جز دسته دو و سه میشن! ( به دلیل مسائل امنیتی از توضیح دادن بیشتر معذورم چون می‌دونم شر میشه!)

۵- دندانپزشک‌های دغدغه‌مند که رسالتشون رو فراتر از دهان و دندان می‌دونند… پرویز پرستویی‌وار و تهمینه میلانی‌طور و ژوله‌گونه به بررسی مشکلات جامعه می‌پردازند (!) و با هر موجی که ایجاد میشه همراه میشن، دوستدار محیط زیست، حامی حقوق حیوانات، فعال اجتماعی، منتقد سیاسی، تحلیلگر اقتصادی، زوج درمانگر و مشاور خانواده، فمینیست و … هستند ! بلکه از سیل مخاطبانشون اب باریکه ای به مطبشون باز بشه !

۶- مایه شرمساری‌های زیرپا گذارندگان اخلاق حرفه‌ای، خود شاخ‌پندارهای تبلیغ کننده با استفاده از پلنگ‌سانان! بی‌هنران عرصه‌ی آدامس شیک (!) دن بیلزریان های ایرانی تشکیل دهندگان حرمسرا در محل کار.

٧- و اما دسته آخر، سیاهی لشکر در آرزوی سلبریتی شدن …! از جمله خودم و دوستام و همکلاسی‌هام و سال بالایی‌ها و سال پایینی‌ها و… دندانپزشک‌های طرحی بدبخت، دندانپزشک‌های خانواده، استخدامی‌ها و شاغلین در مراکز بهداشت و کلینیک‌ها با حداقل امکانات و محروم از حقوق و مزایا که رویاهاشون بر باد رفته و یک گوشه بی سر و صدا یک پول بخور نمیری در میارن و همونو خرج دوا درمون و ام‌آر‌آی و عمل و فیزیوتراپی می‌کنند…!

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
41
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

یک × دو =