آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

کمپین نهادهای ارتودنسی بریتانیا بر ضد «ارتودنسی از راه دور»

کمپین نهادهای ارتودنسی بریتانیا بر ضد «ارتودنسی از راه دور»

 

انجمن ارتودنسی بریتانیا (BOS) و موسسه سلامت دهان این کشور در کنفرانس ارتودنسی بریتانیا ۲۰۱۹ که ماه سپتامبر در گلاسگو برگزار شد، اعلام کرده‌اند برنامه دارند کمپینی برای هشدار و آگاهی بخشی به مردم درباره خطرات ارتودنسی از راه دور، که به نام ارتودنسی DIY هم شناخته می‌شوند، ایجاد کنند.

رسانه‌ها اعلام کرده‌اند این دو نهاد، قصد دارند با همکاری یکدیگر، بیماران را ترغیب کنند تا قبل از ارتودنسی، حتماً به دندانپزشک مراجعه کنند و ویزیت شوند. آنان تصمیم دارند این اطلاع‌رسانی را از طریق یک وبسایت که دسامبر ۲۰۱۹ (آذر-دی ۹۸) آغاز به کار می‌کند انجام دهند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آمارهای انجمن ارتودنسی بریتانیا نشان می‌دهد میزان مراجعه بزرگسالان برای درمان‌های ارتودنسی به بخش خصوصی رو به افزایش است. بنابراین BOS و موسسه سلامت دهان بریتانیا بیش‌ازپیش احساس نیاز کرده‌اند به افراد درباره سلامت دهان حین درمان ارتودنسی آموزش دهند.

جاناتان سندلر، رئیس BOS می‌گوید: «من معتقدم اگر شخصی بدون مراجعه به یک دندانپزشک و معاینه اولیه ارتودنسی انجام شود، خود را در معرض خطرات زیادی قرار داده است. مشکلی که شخص من با ارتودنسی DIY دارم این است که یک راه‌حل یکسان را به همه بیماران ارائه می‌دهد، در حالی که ممکن است گزینه‌های بهتری برای برخی از آنان وجود داشته باشد.»

دکتر نیگل کارتر، رئیس موسسه سلامت دهان هم می‌گوید: «همزمان با افزایش تقاضای ارتودنسی در میان بزرگسالان، گزینه‌های بیشتری هم برای این درمان‌ها در بازار طراحی می‌شود. ما امروزه شاهد افزایش شرکت‌هایی هستیم که به بیماران پیشنهاد ارتودنسی ارزان و آنلاین می‌دهند که ممکن است بسیاری از آنان هم این شیوه را ترجیح دهند.»

البته ارتودنسی از راه دور، تنها دغدغه دندانپزشکان بریتانیایی نیست، بلکه چالشی است که آمریکا را هم دربرگرفته است.

دکتر جِی بومن که به نمایندگی از انجمن ارتودنسی آمریکا در کنفرانس ارتودنسی بریتانیا حضور یافته بود هم به این دغدغه‌ها در کشور خود پرداخت و در سخنرانی خود گفت: «من هم به‌نوبه خودم، نگرانی‌های مشابه بی‌شماری را که انجمن ارتودنتیست‌های آمریکا، انجمن دندانپزشکی آمریکا و بوردهای دندانپزشکی بسیاری از ایالت‌ها از درمان‌های مستقیم دندانپزشکی بدون حضور دندانپزشک ابراز کرده‌اند را به شما منتقل می‌کنم. به اعتقاد شخص من قبل از درمان ارتودنسی، شخص باید مورد معاینه قرار گرفته و اطلاعات پزشکی او ثبت شود. در ضمن نمی‌توانم بپذیرم معاینات بعدی بیمار و او در این درمان از راه دور انجام شود و او بتواند به این طریق نگرانی‌های خود را حین درمان مطرح و آن‌ها را برطرف کند.»

توضیح تصویر: از سمت چپ دکتر جاناتان سندلر، رئیس انجمن ارتودنسی بریتانیا، دکتر بِن اتکینز رئیس آینده و مشاور رئیس فعلی موسسه سلامت دهان بریتانیا و دکتر جِی بومن نماینده انجمن ارتودنتیست‌های آمریکا در کنفرانس ارتودنسی بریتانیا

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
39
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

4 + 3 =