آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

انتشار ویدئوی شیرین‌کاری یک دندانپزشک او را از کار بی‌کار کرد!

انتشار ویدئوی شیرین‌کاری یک دندانپزشک او را از کار بی‌کار کرد!

 

دندانپزشک جوان آمریکایی پس از بازداشت به خاطر نشر کلیپی با رفتار غیر حرفه‌ای، به ده‌ها فقره جرم دیگر محکوم شد

پایگله خبری دندانه: دندانپزشکی که در مطب با توپ فوتبال هد می‌زند، دندانپزشکی که پشت پیانوی داخل مطبش می‌نشیند و پیانو می‌نوازد؛ شاید شما هم ویدیوهایی از این دست دیده باشید. فیلم‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده و توسط مردمی در نقاط مختلف جهان بازنشر شده‌اند. اما این دست شیرین‌کاری‌ها در مطب دندانپزشکی همیشه برای دندانپزشکان خوش‌یمن نبوده و موجب معروفیت آن‌ها نشده است.

انتشار ویدئوی شیرین‌کاری یک دندانپزشک او را از کار بی‌کار کرد!

انتشار ویدئوی شیرین‌کاری یک دندانپزشک او را از کار بی‌کار کرد!

سِد لوکهارت، دندانپزشک ۳۴ساله آمریکایی که در ایالت آلاسکا مطب داشت، یکی از این دندانپزشکان است که از انتشار ویدیوی خلاقانه خود شانس نیاورد و با این کار تیر خلاصی به زندگی حرفه‌ای خود زد. این دندانپزشک که سال ۲۰۱۶ پس از انتشار ویدئویی که او را سوار بر یک هوربورد حین دندان کشیدن نشان می‌داد، به اتهام رفتار غیرحرفه‌ای بازداشت شد؛ اما بعد از آن مشخص شد که این تنها قصور او نیست و تقلب‌های زیادی مرتکب شده که در نهایت سبب تعلیق او از حرفه دندانپزشکی شد.

ویدیوی معروف دکتر لوکهارت که به طور گسترده در خبرگزاری‌های امریکایی نشر یافته، او را در حالی نشان می‌دهد که دندان بیماری را می‌کشد و سوار بر هوربورد با حرکتی پیروزمندانه از اتاق خارج می‌شود. در این ویدیو، چهره بیمار که زنی به نام ورونیکا ویلهلم است دیده می‌شود. البته او آن لحظه تحت سدیشن قرار گرفته و از این موضوع چیزی نمی‌دانست.

بعد از اینکه بورد دندانپزشکی ایالت آلاسکا دکتر لوکهارت را تحت پیگرد قرار داد، بیمار او اعلام کرد از اینکه دندانپزشکش قصد دارد سوار بر آن وسیله برقی دندانش را بکشد اطلاعی نداشته و اگر هوشیار بوده، هرگز اجازه چنین کار غیرحرفه‌ای را به دکتر لوکهارت نمی‌داده است.

یک شوخی که خیلی جدی شد!
بعد از اینکه دادگاه از بیمار پرسید آیا شکایتی از دندانپزشکش دارد یا خیر، او اعلام کرد: «من از نوع کشیدن دندانم ناراضی نیستم و در مورد هوربودر سواری هم شکایتی ندارم. فقط فکر می‌کنم ایشان می‌توانست رفتار بهتری داشته باشد تا گرفتار نشود. چرا که رفتارش نشان از خودشیفتگی داشت.»
این خودنمایی در نهایت نه‌تنها منجر به جریمه دکتر لوکهارت شد، بلکه جرقه‌ای برای بیکار شدن و لغو اجازه بیهوشی او گردید. چرا که بورد دندانپزشکی دریافت این دندانپزشک به ۴۲ جرم دیگر شامل تقلب و دریافت هزینه اضافی از مدیکر (بیمه دولتی آمریکا) متهم است. سایر همکاران دکتر لوکهارت در دادگاه اظهار کرده‌اند او بدون اینکه نیازی باشد، سدیشن نوع چهار، یعنی گران‌ترین سدیشن، را بر روی بیمارانش که تحت پوشش مدیکر بودند، اعمال می‌کرده؛ در حالی که درمان‌هایش را بر روی بیمارانی که بیمه خصوصی داشتند تحت بیهوشی عمومی انجام می‌داده است.
مدیکر برای ۱۵دقیقه درمان تحت سدیشن نوع۴، حدود ۱۸۰ دلار پرداخت می‌کند، در حالی که تعرفه بیمه برای استعمال اکسید نیتروژن ۵۷دلار است و طبق قانون مدیکر دندانپزشک باید تنها بیمارانی که قابل کنترل نیستند را تحت سدیشن نوع۴ درمان کند. دکتر لوکهارت حدود ۲میلیون دلار فاکتور سدیشن نوع۴ برای مدیکر فرستاده که شامل یک سوم فاکتورهای ۵۷دندانپزشک مشغول در ایالت آلاسکا می‌شود.

 

1. ویدئوی منتشر شده از نحوه دندان کشیدن دندانپزشک امریکایی که او را متهم به انجام عمل غیر حرفه‌ای کرد

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
40
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

شش − 2 =