آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

توالت‌سازی در مطب در راستای حفظ قداست روپوش سفید!

توالت‌سازی در مطب در راستای حفظ قداست روپوش سفید!

 

خاطرات یک دندان پزشک واقعی: ۵

ماه رمضان امسال سرم گرم تعمیرات داخل مطب بودم. بنایی و تغیرات داخلی در مطب کل کار مرا به مدت یک ماه مختل کرده بود. توالت مطب بنده در خارج از اتاق درمان و در کنار سالن انتظار قرار داشت. ساعت‌های طولانی حضور در مطب به مثانه‌ها فشار زیادی وارد می‌کند و سرانجام آدمی را وا می‌دارد وقت گران بهای مطب را به امور سخیفی مانند اجابت مزاج تلف کند. ولی خارج شدن از اتاق معاینه و رفتن به دستشویی جلوی چشم بیمارانی که در سالن انتظار نشسته‌اند و تو را زیر نظر دارند کار پر مخاطره‌ای است و نتایج ناخوشایندی به دنبال دارد که به ضرر شأن و منزلت رشته دندان پزشکی است!شان و منزلت رشته دندان پزشکی مهم‌ترین دغدغه بنده (بعد از پول درآوردن!) بوده و همیشه تمام سیاست‌های مطب -حتی سیاست‌های عمرانی- را بر اساس آن تنظیم می‌کنم!

وقتی بیماران رد پای شما را از اتاق معاینه تا توالت دنبال می‌کنند، می‌توانند مدت زمان حضور شما در دستشویی را زیر نظر بگیرند. در مورد وضعیت گوارشی شما، کتبی یا شفاهی بودن کارتان به راحتی و در کسوت یک دکتر تشخیص افتراقی می‌گذارند! هنگام خروجتان از توالت هم چشمشان به دستتان است تا مبادا نشسته از دستشویی خارج شده باشید! مجبورید با بیماران هنگام رفتن به دستشویی چاق سلامتی کنید و هنگام خروج «خسته نباشید» طعنه آمیز آن‌ها را بشنوید! ارج و مقام کار درمانی و قداست روپوش سفید طوری است که بیماران ما به ذهنشان هم شایدخطور نکندکه ما دکتر‌ها هم به دستشویی نیازداریم! لذا قرار گرفتن دستشویی در سالن انتظار را بر خلاف قداست وشان روپوش سفید پزشکی دیدم و در اولین فرصتی که ورودی بیمار مطب کاهش پیدا کرد، اقدام به بنایی داخل مطب و احداث یک عدد توالت مناسب داخل اتاق معاینه کردم. البته مشکل اینجا بود که مجبور شدیم به دلیل محدودیت فضا کمپرسور را هم داخل توالت جاسازی کنیم. از مشکلات اینجاسازی این است که رشته افکار آدم در دستشویی با به کار افتادن کمپرسور پاره می‌شود و نمی‌تواند راحت و یک دل سیر از آرامش محیط بهره‌مند شود. مشکل دیگر هم مربوط به مسائل بهداشتی اتاقک کمپرسور بادی است که خارج از حیطه این بحث می‌باشد!

بنایی در مطب عوارض نامطلوبی داشت. هنوز بعد از دو ماه آثار گرد و خاک در مطب به چشم می‌خورد. بوی رنگ برطرف نشده است، لوله کشی مطب دچار اشکال شده است و مهم‌تر از همه بنده به دستشویی جدید عادت نکرده‌ام و احساس راحتی در آن نمی‌کنم. اما تمام این مشکلات را برای حفظ «قداست روپوش سفید» به جان خریدم! اگر چه دستشویی جدید برای اجابت مزاج کارا و قابل استفاده است ولی هم بنده و هم سایر کارکنان مطب همیشه سعی می‌کنیم تا جایی که می‌شود و می‌توانیم از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل مثانه و روده‌هایمان بهره وری کنیم تا بتوانیم آخر وقت خود را به دست شویی محبوبمان در سالن انتظار بیماران برسانیم و با فراغ بال و خیال آسوده، کارمان را به سرانجام برسانیم!

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
27
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

9 + هجده =