آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

نقشه بیمار ناراضی برای قتل متخصص ارتودنسی ناکام ماند

نقشه بیمار ناراضی برای قتل متخصص ارتودنسی ناکام ماند

 

مرد ۴۲ ساله در حالی که سر و صورتش را پوشانده و در حالی که در نزدیکی کلینیک این دندانپزشک در اتومبیل خود نشسته بود، پس از تماس یکی از همسایه‌ها، توسط پلیس دستگیر شد. بدین ترتیب زحمات ۴ ساله‌اش برای طراحی یک نقشه‌ حساب‌شده برای قتل دندان‌پزشک سابقش نقش بر آب شد.

به گزارش روزنامه‌ی تلگراف، پلیس در خودروی این شخص که توماس ب‍َدِللی نام دارد، یک کمان کراسبو، ماسک مشکی اسکی، چاقوی آشپزخانه، دستکش و چکش به همراه یادداشت‌هایی درباره اینکه چه کند که اثر انگشتی از خود به جا نگذارد و اگر دستگیر شد به پلیس چه بگوید پیدا کرده است!
نکته عجیب‌تر اینکه آقای بدللی در دادگاه اعتراف کرده طی چهار سال گذشته ۳۰ خودروی دست دوم مختلف خریداری کرده که هنگام گشت زدن اطراف محل کار و زندگی دکتر یان هاچینسون، شناسایی نشود!

دکتر هاچینسون، ارتودنتیست ۵۲ ساله اهل ولز که در کلینیک شخصی خود فعالیت می‌کند و سوابق اجرایی در انجمن‌های دندانپزشکی تخصصی مختلف بریتانیا دارد، می‌گوید در این مدت هیچ ذهنیتی نسبت به اینکه بیمار سابقش او را تعقیب می‌کند نداشته است.
به گفته‌ی او، آقای بدللی، سال ۲۰۱۶ بیمار او بوده و خواسته‌های نامعقولی، از جمله اینکه دو دندانش به سر جای اولشان بازگردند مطرح می‌کرده که دکتر هاچینسون سعی کرده به او اطمینان بدهد چنین کاری اشتباه است و گمان می‌کرده او قصد دارد شکایت خود را قانونی مطرح کند؛ اما دیگر خبری از این بیمار گله‌مند نشده است.

اما بازرسی‌های دادگاه از خانه و خودروی آقای بدللی نشان می‌دهد او تمام این ۴ سال، در تعقیب این دندانپزشک بوده و نقشه قتل او را می‌کشیده است، به‌طوری‌که یکی از اسناد یافت شده، شامل جزئیات زیاد اقدامات لازم از یک هفته قبل تا صبح روز قتل و محل قرارگیری دوربین‌های امنیتی و برنامه‌ریزی‌های لازم برای تعویض لباس‌ها است.

آقای بدللی درباره انگیزه خود از این کار به افسران پلیس گفته از درمانی که دکتر هاچینسون برایش انجام داده ناراضی بوده و گمان می‌کرده آقای دکتر حقیقت را از او پنهان می‌کند.

دکتر هاچینسون که از فهمیدن این واقعیت شوکه شده، می‌گوید شب‌ها این بیمار قدیمی را با چاقویی در دست در خواب می‌بیند و امنیت خود و خانواده‌اش را به طوری در خطر احساس می‌کند که ممکن است دندانپزشکی را کنار بگذارد.

گقتنی است آقای بدللی به دلیل طراحی این نقشه به ۱۶ ماه زندان محکوم شده و تیرکمان و چاقویش ضبط شده‌اند.

توضیح تصویر: دکتر هاچینسون سمت چپ و توماس ب‍َدِللی سمت راست

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
38
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

5 × 4 =