آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

ابلاغ تعرفه خدمات دندا‌نپزشکی سال۹۹ توسط هیات دولت و مخالفت انجمن‌های دندانپزشکی

ابلاغ تعرفه خدمات دندا‌نپزشکی سال۹۹ توسط هیات دولت و مخالفت انجمن‌های دندانپزشکی

 

تعرفه‌ خدمات دندان‌پزشکی سرانجام پس از کش و قوس‌های فراوان، روز اول آذر ۹۹ توسط هیات‌دولت ابلاغ شد.

پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت خبر از تعیین ارزش خدمات دندانپزشکی، به تفکیک سه جزء حرفه ای، فنی و مواد و لوازم مصرفی در جلسه هیئت وزیران مورخ ۲۵ آبان ۹۹ داد.

ابلاغ تعرفه خدمات دندان‌پزشکی در بخش دولتی، خیریه و خصوصی با پیگیری وزارت بهداشت و تصویب در شورای عالی بیمه در پاییز سال۹۸ جهت تصویب هیات‌دولت شده بود و در نهایت در روز اول آذر ۹۹ تصویب و ابلاغ شد. در این اطلاعیه آمده است تعرفه‌های این تصویب‌نامه از زمان ابلاغ، لازم الاجراست و کلیه مصوبه‌های تعرفه‌ای دندان‌پزشکی و دستورالعمل‌های سازمان‌های بیمه‌گر پایه و تکمیلی، از زمان ابلاغ مصوبه فوق، ملغی خواهد شد.

جامعه دندانپزشکی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده است به زودی اعتراض و نظرات کارشناسی خود به نحوه احتساب تعرفه توسط دولت را اعلام خواهد کرد. جامعه دندان‌پزشکی ایران می‌گوید نظرات انجمن‌های دندان‌پزشکی طرف مشورت در تعرفه‌گذاری نهایی اعمال نشده و تعرفه‌های مصوب بخش خصوصی ابلاغ شده فاصله قابل ملاحظه‌ای با هزینه تمام شده اعلامی توسط کمیته تعرفه انجمن‌های دندان‌پزشکی دارد.

بر اساس ابلاغیه هیات دولت، سقف ضریب ریالی برای جزء حرفه ای در هر چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی معادل ۲۷۰ هزار ریال، برای جزء فنی در بخش دولتی ۱۲۹۵۰۰ ریال، در بخش های عمومی غیردولتی و خیریه ۲۴۶ هزار ریال و برای بخش خصوصی ۳۳۰ هزار ریال محاسبه می شود. همچنین سقف ضریب ریالی جزء مواد و لوازم مصرفی در هر چهار بخش دولتی، عمومی غیردولتی، خیریه و خصوصی ۱۲۹۵۰۰ ریال محاسبه خواهد شد.

براساس این مصوبه، دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت مکلف شد دستورالعمل رسیدگی به اسناد تعرفه های دندانپزشکی را با مشارکت نمایندگان اعضای شورای عالی بیمه سلامت تهیه و همزمان با ابلاغ تعرفه های این تصویب‌نامه ابلاغ نماید.

بسته خدمات دندانپزشکی برای بیمه های پایه به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تأیید شورای عالی بیمه سلامت و خدمات دندانپزشکی قابل پوشش توسط شرکت های بیمه بازرگانی، توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین و ابلاغ می گردد.

تعرفه‌های این تصویب‌نامه از زمان ابلاغ، لازم الاجراست و کلیه مصوبه‌های تعرفه‌ای دندان‌پزشکی و دستورالعمل‌های سازمان‌های بیمه‌گر پایه و تکمیلی، از زمان ابلاغ مصوبه فوق، ملغی خواهد شد.

جدول تعرفه پیشنهادی انجمن‌های دندان‌پزشکی برای خدمات دندان‌پزشکی

جدول ابلاغی تعرفه خدمات دندان‌پزشکی توسط هیات دولت

تصویب‌نامه هیات وزیرات ارزش‌گذاری خدمات دندان‌پزشکی

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
205
Views Today
Views Today
2
0
دیدگاه‌های نوشته

7 + شش =