.flex-viewport { direction: rtl; }
آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

 

بسیاری از ما می‌دانیم که باید نخ دندان بکشیم، اما خیلی از ما فراموش می‌کنیم و انگار روش‌هایی هم که پیش‌ازاین برای عادت دادن ما به این کار وجود داشتند چندان مؤثر نبوده‌اند.

Flosstime نام یک گجت کوچک است که با ظرافت زیادی طراحی‌شده تا شخص را به نخ دندان‌ کشیدن عادت بدهد. این وسیله به‌سادگی روی آینه دستشویی نصب می‌شود و هر زمان که بخواهید به شما نخ دندان می‌دهد.

این گجت با ویژگی‌هایی که دارد با کاربرش ارتباط برقرار می‌کند؛ مثلا اگر اینکار را هر روز و طبق اصول انجام دهید گجت با روشن کردن نور آبی به شما لبخند می‌زند و اینگونه رضایتش را اعلام می‌کند. اگر طی ۲۴ ساعت فراموش کنید که نخ دندان بکشید، گجت یک اخم نارنجی نثارتان می‌کند. حالا اگر دو کاربر هستید که از این گجت استفاده می‌کنید و یکی از شما به موقع اینکار را انجام می‌دهد و دیگری کمی در انجام آن کاهلی بخرج می‌دهد، گجت کم نمی‌گذارد و یک لبخند برای کاربر حواس جمع و یک اخم برای کاربر فراموشکار در نظر می‌گیرد.

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

زمانی که دکمه روی فلاس‌تایم را فشار می‌دهید، چهل و پنج سانتی‌متر نخ دندان، یعنی همان مقدار که انجمن دندان‌پزشکان آمریکا توصیه کرده است، از آن بیرون می‌آید. تحقیقات گروه سازنده این دستگاه، نشان می‌دهد بزرگترین مشکلی که افراد هنگام نخ دندان‌ کشیدن با آن روبرو می‌شوند، این است که طول نامناسبی از آن را جدا می‌کنند و نمی‌توانند به‌راحتی در دست خود نگه‌دارند، اما با استفاده از فلاس‌تایم، شما دیگر نگران کوتاه یا بلند بودن نخ دندان خود نیستید.

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

در مرحله بعدی فلاس‌تایم با یک نور آبی که در جهت عقربه‌های ساعت حرکت می‌کند، به شما یک‌زمان ۹۰ ثانیه‌ای می‌دهد که نخ دندان بکشید.

به وجود آوردن عادت، ۳ کلید دارد: یادآوری، تکرار و پاداش و فلاس‌تایم در طراحی خود از همه این اصول بهره برده است. بعدازاینکه نخ دندان‌ می‌کشید، بر روی فلاس‌تایم یک لبخند آبی روشن می‌شود و اگر هر روز این کار را انجام ندهید، تصویر یک اخم نارنجی یا لامپ‌هایی بر روی آن روشن می‌شود که به شما یادآوری کند وقت نخ دندان کشیدن است.

در ضمن این وسیله را می‌توان روی حالت یک‌نفره یا دونفره قرار داد. در حالت دو نفره این اخم نارنجی به دو قسمت تقسیم می‌شود که هر قسمت آن مربوط به یک نفر است. پس اگر شما چند روز نخ دندان کشیدن را کنار بگذارید، همسرتان شمارا مجبور می‌کند.

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

این نخ‌دندان مجبورتان می‌کند بکشیدش!

گروه سازنده این گجت هوشمند یک باتری یک ساله برای آن در نظر گرفته‌اند و پس از یک سال برای شارژ دستگاه نیاز است که پنل پشتی آن به طور کل عوض شود.

پروژه Flosstime دوبرابر بودجه‌ای که نیاز داشت بدست آورده است و اگر همه چیز خوب پیش برود، گجت مربوطه فوریه سال آینده میلادی قابل دسترس خواهد بود.

منبع:دندانه

0
دیدگاه‌های نوشته

3 + 10 =