تجهیزات دندانپزشکی تاج الدین

استفاده از مسواک برقی در بریتانیا فراگیرتر از مسواک دستی

استفاده از مسواک برقی در بریتانیا فراگیرتر از مسواک دستی

 

بیش از ۱۲میلیون بریتانیایی از مسواک الکتریکی استفاده می‌کنند

ترجمه: ندا احمدلو/ دندانه

نتایج یک مطالعه سراسری در بریتانیا نشان می‌دهد تعداد بزرگسالان بریتانیایی‌ که از مسواک الکتریکی استفاده می‌کنند، برای اولین بار از تعداد مصرف‌کنندگان مسواک‌های دستی بیشتر شده است. این مطالعه با همکاری Oral Health Foundation و کمپانی Oral-B انجام شده است.
براساس این داده‌های جدید، حدود ۱۲ میلیون نفر از بریتانیایی‌ها در ۵ سال اخیر مسواک الکتریکی را جایگزین مسواک دستی کرده‌اند. در حال حاضر حدود ۶۷ درصد از بزرگسالان بریتانیایی (یعنی حدود ۳۴ میلیون نفر) از مسواک الکتریکی استفاده می‌کنند که نشان‌دهنده افزایش ۵۲ درصدی استفاده از این مسواک‌ها طی ۵ سال اخیر است.

به‌گفته دکتر نایجل کارتر (مدیر اجرایی Oral Health Foundation)، با توجه به این‌که یافته‌های علمی روزبه‌روز بیشتر از قبل مزیت‌‌های مسواک الکتریکی را تایید می‌کنند، تصمیم‌گیری مردم برای هزینه کردن به‌منظور استفاده از این مسواک‌ها راحت‌تر از قبل شده است. وی می‌گوید: «مستندات روشن و واضحی نشان می‌دهند که مسواک الکتریکی برای سلامت دهان و دندان واقعا بهتر از مسواک دستی است. مسواک‌های الکتریکی، خصوصا انواعی که قابلیت چرخش در هر دو جهت را دارند و به آنها rotating- oscillating می‌گویند، دارای اثربخشی بیشتری برای پاک کردن پلاک‌ها نسبت به مسواک‌های دستی هستند. همین ویژگی است که مانع از پوسیدگی دندان‌ها و ابتلا به بیماری‌های لثه می‌شود».
دکتر کارتر می‌افزاید: «همگام با پیشرفت تکنولوژی، هزینه لازم برای خریدن مسواک الکتریکی یا مسواک برقی هم کمتر و متعادل‌تر می‌شود. پس با توجه به مزیت‌های مسواک الکتریکی، هزینه کردن برای خرید یک مسواک الکتریکی واقعا تصمیم خوبی است و می‌تواند به حفظ سلامتی دهان و دندان کمک کند».

طبق یافته‌های تحقیقاتی این مطالعه که گزارشی از آن در Journal of Clinical Periodontology منتشر شده است، استفاده از مسواک الکتریکی در طی یک دوره ۱۱ ساله به کاهش ۲۲ درصدی عقب‌نشینی لثه و کاهش ۱۸ درصدی پوسیدگی دندان‌ها منتهی می‌شود. به‌علاوه، حدود ۴۵ درصد از مصرف‌کنندگان مسواک الکتریکی می‌گویند که دلیل انتخاب‌شان عملکرد بهتر این مسواک‌ها نسبت به مسواک‌های دستی بوده است و حدود ۲۷ درصد از آنها نیز می‌گویند که مسواک الکتریکی را به‌دلیل توصیه‌های دندانپزشکان انتخاب کرده‌اند. البته در کنار همه این‌ها باید اشاره کرد که استفاده بخشی از مردم از مسواک دستی در درجه اول به درآمد خانوار و سپس به سن آنها مرتبط است.

اِوا کاسترو پرئا (از مسئولان کمپانی Oral-B) بر این باور است که تکنولوژی‌های جدید روزبه‌روز بیشتر از قبل شرایطی را فراهم می‌کنند تا انسان‌های بیشتری نسبت به سلامتی دهان و دندان خودشان با حساسیت بیشتری برخورد کنند. او می‌گوید: «تکنولوژی‌های مربوط به حوزه دهان و دندان در ۵ سال اخیر واقعا پیشرفت‌های چشمگیری داشته‌اند. در حال حاضر مسواک‌های الکتریکی هوشمند و ویژه‌ای ساخته شده‌اند که به شما می‌گویند کدام قسمت‌ از دندان‌ها به‌خوبی مسواک نخورده‌اند. حتی این مسواک‌ها می‌توانند شدت واردشده بر دندان‌ها یا دقایق صرف‌شده برای مسواک زدن را مطابق استانداردهای لازم بررسی کنند و هشدارهای لازم را به شما ارائه دهند. بنابراین در آینده همین مسواک‌های الکتریکی می‌توانند کیفیت مسواک زدن انسان‌های زیادی را بهتر کنند».

منبع: Dental Health

منبع:دندانه

0
دیدگاه‌های نوشته

7 − سه =