تجهیزات دندانپزشکی تاج الدین

نشان «حلال» بر روی دستکش‌های لاتکس به چه معناست؟

نشان «حلال» بر روی دستکش‌های لاتکس به چه معناست؟

 

احتمالاً شما هم نشان «حلال» که بر روی بسته‌ دستکش‌های یک بار مصرف حک شده است را مشاهده کرده‌اید. دیدن این نشان، بیشتر افراد را به یاد مواد خوراکی می‌اندازد؛ اما یک ماده‌ی غیرخوراکی تحت چه شرایطی مشمول دریافت این نشان می‌شود؟

بنا بر قوانین موسسه‌ی جهانی «حلال» این نشان به محصولاتی تعلق می‌گیرد که در تمام فرایندهای آماده‌سازی، تولید، بسته‌بندی، حمل و نقل و انبارش، از قوانین آن پیروی کنند.

یک برند مالزیایی که از تولیدکنندگان محصولات محافظت شخصی (PPE) پزشکی و مواد شوینده است، شرایط اخذ نشان حلال برای دستکش‌های یک بار مصرف را در وبسایت خود توضیح داده است.

در وهله‌ی اول مواد خام محصول مورد نظر باید عاری از هرگونه فراورده حیوانی و انسانی و مشتقات یا فراورده‌های آن‌ها باشد. علاوه بر این، محصولاتی که منشأ گیاهی دارند نباید از گیاهان سمی تولید شوند. به طور کل، محصولات حلال نباید برای سلامتی انسان مضر باشند و باید در تمام مراحل تولید، از محصولات غیرحلال دور نگاه داشته شوند.

موضوع دیگر شرایط انتقال و انبارش است که در فرایند انبارش دقت شود که از اختلاط محصولات و مواد خام غیرحلال یا محصولاتی که منشأ نامشخصی دارند با محصولات حلال خودداری شود و انبار و وسیله‌ی حمل و نقل در صورت آلودگی با موادی که نجس به شمار می‌آیند پاک شوند.

منبع:دندانه

0
دیدگاه‌های نوشته

سه × 2 =