آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

سلامت دهان نباید قربانی زیبایی شود

سلامت دهان نباید قربانی زیبایی شود

 

دکتر آرش خجسته، عضو هیات علمی دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی، در سیزدهمین کنگره انجمن جهانی تحقیقات دندانپزشکی شاخه ایرانی گفت: سطح سواد سلامت در حوزه دهان و دندان در جامعه بالا نیست و باید روی موضوع پیشگیری و سلامت دهان و دندان برنامه‌های جامع در نظر داشت.

وی افزود: در سال‌های اخیر مردم به کارهای زیبایی دهان و دندان روی آورده‌اند و حوزه سلامت مغفول مانده است و از آنجایی که سلامت دهان و دندان مقدم بر زیبایی است باید با آگاه‌سازی جامعه موضوع سلامت و پیشگیری را در جامعه پر رنگ جلوه دهیم تا شاهد بیماری‌های دهان و دندان، هزینه‌های بالا در وزارت بهداشت نباشیم.

دکتر خجسته گفت: حوزه پیشگیری بیماری‌های دهان و دندان از موضوعاتی است که باید در نظام سلامت مورد بازنگری قرار بگیرد و با آگاه‌سازی و فرهنگ‌سازی در این حوزه شاهد ارتقای سلامت دهان و دندان در جامعه باشیم.

عضو هیات علمی دانشکده دندان‌پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: بسیاری از درمان‌های امروز دهان و دندان با تبلیغاتی که می‌بینید در تضاد است و مردم باید بین زیبایی، عملکرد و سلامت توازن برقرار کنند و به هر سه موضوع بپردازند تا درگیر عوارض متعدد نشوند.

وی با اشاره به آمار رو به رشد مراجعه به کلینیک‌های زیبایی دندان و تبلیغات فضای مجازی گفت: پست‌هایی که به حوزه زیبایی می‌پردازند بالا‌تر از میلیون هستند، در صورتی که پست‌هایی که به حوزه درمان و سلامت می‌پردازند کمتر از هزار هستند. باید اهمیت سلامت را مقدم بر زیبایی قلمداد کنیم و به مردم جامعه هشدار دهیم که بسیاری از تبلیغات فضای مجازی با سلامت هم‌خوانی ندارد.

 

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
71
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

چهار × سه =