آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

توقیف اموال دندانپزشک ایرانی به جرم تقلب چند میلیون دلاری در آمریکا

توقیف اموال دندانپزشک ایرانی به جرم تقلب چند میلیون دلاری در آمریکا

 

مدیر امور مالی کلینیک دندان‌پزشکی طی دو سال ۱۶ میلیون دلار سند مخدوش به مدیکر فرستاد

دندان‌پزشک ایرانی ساکن آمریکا به دنبال شکایت تعداد زیادی از بیمارانش به میلیون‌ها دلار سوءاستفاده از پوشش بیمه‌ای مدی‌کر محکوم شد. به همین دلیل دولت فدرال دو حساب بانکی او به ارزش حدود یک و نیم میلیون دلار و اتومبیلش که بیش از ۱۰۰ هزار دلار قیمت دارد را توقیف کرده است.

به گزارش رسانه‌های محلی ایالت کالیفرنیا، دکتر جواد آقالو در کلینیکی به نام «گروه دندان‌پزشکی جنوب شرق» واقع در شهرستان ایمپریال‌ولی در این ایالت مشغول به فعالیت بوده و علاوه بر آن بر تعداد زیادی مطب دندان‌پزشکی نظارت می‌کرده است. او در کلینیک محل فعالیت خود، علاوه بر کار درمانی بر صدور صورت‌حساب‌ها و کار کارمندان و دندان‌پزشکان هم نظارت می‌کرده و تنها در عرض ۲ سال، ۱۶ میلیون دلار صورت‌حساب خدمات درمانی صادر کرده است که بخش اعظم آن‌ها مشکوک به تقلب هستند.

شاکیان پرونده این دندان‌پزشک که اواخر آوریل ۲۰۱۹ شکایت خود را به مراجع قضایی ارائه کرده‌اند، می‌گویند در کلینیک «گروه دندان‌پزشکی جنوب شرق» برای انجام برخی درمان‌ها مانند کشیدن دندان، با این توجیه که مدی‌کر هزینه درمان آن‌ها را پرداخت خواهد کرد تحت‌ فشار زیادی قرار می‌گرفتند. تعداد زیادی از آن‌ها هم اظهار کرده‌اند که دکتر آقالو در اسنادی که برای مدی‌کر می‌فرستاده، بیماری‌های سخت و غیرواقعی برای آن‌ها ذکر کرده و بررسی‌های وکیل این بیماران بر روی اسناد مدی‌کر ۱۰ نفر گواه شایع بودن این شیوه تقلب در سندهای دکتر آقالو است.

یکی از شاکیان این پرونده می‌گوید: «پدر من بیمار این کلینیک بود و قرار بود فقط یکی از دندان‌هایش را بکشند، اما ما در نهایت دیدیم که تمام دندان‌هایش را کشیده‌اند. او ۸۰ سال سن دارد و به نظر می‌رسد از حواس‌پرتی‌اش سوءاستفاده کرده باشند.»

بیمار دیگری هم می‌گوید: «دندان‌پزشکان دیگر به من گفته بودند پوسیدگی دندانم با پر کردن حل می‌شود، اما دکتر آقالو مرا فریب داد و یک عصب‌کشی به همراه روکش روی دستم گذاشت!»

در حال حاضر FBI، وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده و دفتر بازرسی کل این کشور در حال تحقیق و تفحص بر روی موارد مشکوک به تقلب این دندان‌پزشک هستند و بیماران زیادی را با انجام مصاحبه تشویق به شکایت از او کرده‌اند.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
71
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

سه × دو =