آشنایی با تجهیزات دندانپزشکی

دندانپزشک خاطی مشمول عفو دونالد ترامپ قرار گرفت

دندانپزشک خاطی مشمول عفو دونالد ترامپ قرار گرفت

 

دونالد ترامپ، در آخرین اقدامات خود به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، ۱۵ نفر از محکومین از جمله یک دندانپزشک که به جرم فریب شرکت‌های بیمه‌ای به آزادی مشروط محکوم شده بود را مشمول عفو خود قرار داد.

این دندانپزشک که دکتر آلفونسو کاستا نام دارد، بین سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۱، برای ۷ شرکت بیمه ۵۰ فقره فاکتور صوری مجموعاً به مبلغ ۴۴ هزار دلار صادر کرده بود.

وبسایت کاخ سفید اعلام کرده است این دندانپزشک که ابتدا به ۳ سال آزادی مشروط محکوم شده بود، به دلیل پرداخت جریمه و جبران مافات به میزان ۳۰۰ هزار دلار و ۴۰۰ ساعت کار عام‌المنفعه برای یک موسسه خدمات درمانی خیریه و از آنجا که بیشتر عمر خود را صرف خدمت به جامعه و درمان کودکان و افراد کم‌برخوردار کرده است با وجود باقی ماندن یک سال از دوره آزادی مشروطش عفو می‌شود.

گفتنی است درخواست عفو این دندانپزشک از طرف شخصیت‌های سیاسی مانند دکتر بن کارسون، جراح مغز و اعصاب بازنشسته و وزیر فعلی مسکن و توسعه شهری ایالات متحده آمریکا و تعدادی از ورزشکاران و بیمارانش حمایت شده بود.

لازم به ذکر است در ایالات متحده آمریکا، اختیار عفو مجرمینی که در دادگاه‌های فدرال محکوم می‌شوند به رئیس جمهور واگذار شده است.

منبع:دندانه

Views All Time
Views All Time
182
Views Today
Views Today
1
0
دیدگاه‌های نوشته

17 − یک =