.flex-viewport { direction: rtl; }
تجهیزات دندانپزشکی تاج الدین

فعالیت هزار دندانپزشک متخصص اندودنتیکس در ایران

فعالیت هزار دندانپزشک متخصص اندودنتیکس در ایران

 

تعداد اندودنتیست‌های ایران طی ۲۰ سال ۱۰ برابر شده است و امروز بسیاری از دانشگاههای تیپ دو ایران نیز متخصصان درمان ریشه دندان تربیت می‌کنند.

رئیس انجمن اندودنتیستهای ایران گفت: کشور ما با وجود هزار دندانپزشک متخصص درمان ریشه دندان در این رشته بسیار قوی است.
دکتر محمدحسین نکوفر در نخستین همایش بین المللی صدمات دندانی و دومین سمپوزیوم انجمن اندودنتیستهای ایران در مشهد افزود: هم اینک با توجه به دستاوردهای علمی دندانپزشکان ایرانی، به لحاظ علمی از ظرفیت و توان بسیار خوبی در این عرصه برخوردار هستیم.

وی گفت: این در حالی است که ۲۰ سال پیش تعداد اندودنتیست‌ها در ایران بسیار کمتر و حتی زیر ۱۰۰ نفر بود.
رئیس انجمن اندودنتیستهای ایران با اشاره به ظرفیتهای این انجمن به عنوان قدیمی‌ترین و نخستین تشکل تخصصی دندانپزشکی کشور افزود: امروز باقدرت و توان بالا در این حوزه فعالیت می‌کنیم و در سطح علمی نیز در بسیاری از زمینه‌ها تحولات خوبی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: رشته و تخصص درمان و جراحی ریشه دندان با سرعت زیاد در سطح دانشگاههای ایران با همت پیشکسوتان از طریق دانشگاههای اصلی و تیپ یک گسترش یافته و امروز بسیاری از دانشگاههای تیپ دو ایران نیز متخصصان درمان ریشه دندان تربیت می‌کنند.
دکتر نکوفر گفت: این متخصصان به کادر هیات علمی و نیز درمانی کشور افزوده می‌شوند و همچون گذشته فقط به عنوان کادر هیات علمی تربیت نمی‌شوند بلکه به حوزه درمان نیز ورود یافته و کار درمانی می‌کنند.

وی افزود: نسبت به درمان و معالجه ریشه به سطح خوبی رسید‌ایم و جمعیت متخصصان پاسخگوی نیاز تخصصی است به شرط آنکه نظام ارجاع کار خود را به درستی انجام دهد.
رئیس انجمن اندودنتیستهای ایران ادامه داد: موضوعی که موجب شده امروز آمار بیماران این حوزه روز به روز بیشتر شود آن است که در حوزه کنترل پوسیدگیهای دندانی موفق عمل نشده لذا باید به بحث پیشگیری با جدیت پرداخته شود.

منبع:دندانه

0
دیدگاه‌های نوشته

15 + شانزده =