تجهیزات دندانپزشکی تاج الدین

استاد سرشناس ایرانی دانشکده کالیفرنیای جنوبی به کم‌اظهاری مالیاتی متهم شد

استاد سرشناس ایرانی دانشکده کالیفرنیای جنوبی به کم‌اظهاری مالیاتی متهم شد

 

نام دکتر همایون همازاده، استادیار رشته‌ی پریودنتولوژی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی بار دیگر در سرتیتر رسانه‌های آمریکایی قرار گرفت؛ این بار به جرم تقلب مالیاتی.
به گزارش رویترز، دکتر همازاده کم اظهاری مالیاتی را علاوه بر پرداخت ۱۰۰ هزار دلار رشوه به موسسه‌ای به نام (Key Worldwide Foundation) پذیرفته است.
این موسسه، نهاد خیریه‌ای برای تحصیل افراد بی‌بضاعت است که توسط «ویلیام سینگر» مشاور پذیرش کالج کالیفرنیا که در رأس پرونده‌ی بزرگ تقلب این دانشگاه قرار دارد اداره می‌شود.
به گفته‌ی مقامات قضایی، این شخص متهم است که با دریافت رشوه از والدین متمول از جمله سلبریتی‌ها و اساتید دانشگاه، به پذیرش فرزندان آن‌ها در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی کمک کرده است.
در این پرونده‌ی تقلب که سال ۲۰۱۹ افشاء شد، ۵۷ نفر محکوم و سلبریتی‌هایی از جمله فلیسیتی هافمن و لوری لافلین راهی زندان شدند. پرونده‌ی بسیاری دیگر از افراد از جمله دکتر همازاده فعلاً در حالت تعلیق قرار دارد و دادگاه آن‌ها به زودی برگزار خواهد شد.
به گفته‌ی رویترز، دکتر همازاده در این پرونده حداقل به ۶ هفته زندان، ۲۰ هزار دلار جریمه و ۲۵۰ ساعت کار عام‌المنفعه محکوم خواهد شد. پیش از این نامه‌ی اخراج این استاد سرشناس در سایت دانشگاه کالیفرنیای جنوبی منتشر شده بود؛ اما ظاهراً مقامات قضایی از این موضوع صرف نظر کرده‌اند.
دکتر همایون همازاده، رئیس بخش پریودنتولوژی دانشگاه کالیفرنیای جنوبی که خود هم در این دانشگاه درس خوانده و برای حدود چهل سال، از زمان دانشجویی تا عضویت هیات علمی در USC حضور دارد. وی در داخل ایران نیز چهره شناخته شده‌ای‌ست و سال ۹۷ دبیر علمی کنگره اکسیدا۵۸ (کمگره پنجاه و هشتم انجمن دندان‌پزشکی ایران)، بزرگ‌ترین کنگره علمی دندان‌پزشکی ایران، بود.
منبع خبر:
https://www.reuters.com/world/us/dentistry-associate-professor-plead-guilty-us-college-admissions-scandal-2021-07-02/

منبع:

 

0
دیدگاه‌های نوشته

سیزده + 7 =